Front Page FP

Front Page

KQZ thotë se nuk shtyhet orari i votimit në Shqipëri, në 19.00 mbyllen qendrat

Kryetari i KQZ-së në Shqipëri, Ilirjan Celibashi, ka thënë se nuk ka asnjë arsye të shtyhet orari i votimit.

”Nuk kemi asnjë shkak ligjor deri tani për të shtyrë orarin e votimit”.

”Rikonfirmoj edhe njëherë se nëse në orën 19.00 do të jenë votues që presin për të votuar në qendrën përkatëse, komisioni do të shënojë emrat e atyre votuesve dhe do t’i lejojë ata që të votojnë dhe asnjë tjetër pasi të ketë përfunduar votimi”, u shpreh ai për media.

LEAVE A RESPONSE

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *