Front Page FP

Front Page

Moti sot, vjeshta e pranverës

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe në rajonin e Pellagonisë.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 13, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 14 deri në 18 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të ulet në 12 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 18 gradë Celsiusë.

LEAVE A RESPONSE

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *