Front Page FP

Front Page

Turqi: Zgjedhjet kanë përfunduar, numërimi i kutive të votimit vazhdon

Zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare kanë përfunduar dhe numërimi i kutive të votimit vazhdon. Në Stamboll, provincën me popullsinë më të dendur në Turqi, shpallen rezultatet e zgjedhjeve në 3 rajone. Ja rezultatet e para në zgjedhjet e Stambollit…

Rezultatet presidenciale dhe parlamentare, të cilat Turqia po i pret me padurim, kanë filluar të shpallen. Rezultatet po dalin në Stamboll, qyteti më i madh i Turqisë për sa i përket popullsisë. Vazhdon numërimi në kutitë e mbyllura të votimit.

Sipas rezultateve paraprake, numri i kutive të votimit të hapura në Stamboll është 9.89 për qind.

Këto janë rezultatet për provincën e Stambollit deri në orën 19:04:

Recep Tayyip Erdogan 49,14 për qind

Kemal Kılıçdaroğlu 45,90 për qind

Sinan Ogan 4,62 për qind

Muharrem Ince 0.35 për qind

LEAVE A RESPONSE

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *