Front Page FP

Front Page

640 dënime për tejkalim shpejtësie në Maqedoni

Siç njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme, gjatë ditës së djeshme policia vazhdoi me kontrollin e përforcuar për dënimin e shoferëve që tejkalojnë shpejtësinë në gjithë territorin e vendit.

“Nga 640 shoferë të gjobitur, 51 prej tyre kanë lëvizur me mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar, kurse 7 prej tyre janë lëvizur me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësie e lejuar ”, thuhet në raportin policor.

Nga gjithsej 640 automjete, 320 kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim dhe 320 të tjerë jashtë vendbanimit.

“Kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët e ardhshme. U bëjmë thirrje pjesëmarrësve në komunikacion që t’i respektojnë rregullat”, thonë nga policia.

LEAVE A RESPONSE

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *