Front Page FP

Front Page

Lojtarët e Barcelonës, sulmohen nga tifozët e Espanyol

Barcelona, pas fitores 4-2 në fushën e Espanyol, kur kanë mbetur akoma dhe katër javë nga përfundimi i sezonit, ka arritur të sigurojë matematikisht titullin.

Ky sukses i skuadrës blaugrana nuk është pritur mirë nga tifozët e skuadrës së Espanyol.

Të shumtë në numër, menjëherë kanë zbritur në fushën e lojës, aty ku të besuarit e trajnerit Xavi po festonin titullin e 27-të në historinë e tyre dhe janë hedhur në sulm.

Lojtarët e Barcelonës u futën menjëherë në dhomat e zhveshjes, ndërsa policia mori situatën nën kontroll.

LEAVE A RESPONSE

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *