Front Page FP

Front Page

admin

Pendarovski tregon arsyen pse i mbështet ndryshimet kushtetuese

Në Maqedoni jetojnë maqedonas, shqiptarë, turqit, serbë, vllehë, romë, boshnjakë dhe bashkësi tjera etnike por, si janë marrëdhëniet mes tyre. Sipas presidenti të shtetit Stevo Pendarovski fatkeqësisht, stagnimi në integrimet evropiane, etnizimi dhe politizimi i institucioneve kanë sjellë polarizim të…

Sjellje shkatërruese! Studentët serbë dhe kroatë demoluan hotelin në Ohër, pamje nga kaosi

Sjellje shkatërruese kanë treguar disa studentë serbë dhe kroatë, të cilët kanë qëndruar në Ohër për ekskursion. Gjatë qëndrimit të tyre, siç raporton media kroate “24сата.хр“, ata kanë demoluar hotelin në Ohër ku kanë qenë duke qëndruar. Menaxheri i hotelit…

Arrestohet për marihuanë një person nga Tetova

Policët e SPB Tetovë mbrëmjen e djeshme (15 maj) rreth orës 23:40 në rrugën “176” në Tetovë kanë privuar nga liria 36-vjeçarin nga Tetova G.S. Të njëjtit i është gjetur dhe konfiskuar marihuanë. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë…

Një 64-vjeçar vret fqinjin e tij dhe më pas vetëvritet

Një vrasje dhe vetëvrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Demir Kapis. I tronditur dukshëm kryetari i Demir Kapisë, Llazar Petrov, ka konfirmuar për MIA-n se ka ndodhur një ngjarje e rëndë, por nuk ka mundur të japë…

Kush janë kompanitë më fitimprurëse në Shkup?

Dega në Shkup e korporatës shumëkombëshe “Johnson Matty” për prodhimin e pjesëve automobilistike mbetet kompania më e madhe në Maqedoninë e Veriut me seli në Shkup, sipas kritereve për të hyrat dhe fitimet. Të ardhurat e “Johnson Matthey” vitin e…

Ledri Vula dhe Mozzik paralajmërojnë këngën e re “Boom Boom”

Ledri Vula dhe Mozzik kanë bashkuar forcat për një projekt të ri muzikor. Dyshja e famshme e estradës kanë njoftuar bashkëpunimin me anë të një postimi të shpërndarë në rrjete sociale. Ata zbuluan se kjo këngë, e kompletuar edhe me…

Linda Halimi thekson linjat trupore me bikini rozë

Ajo prej vitesh është zhvendosur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku edhe ka vazhduar me aktivitete e angazhime të tjera. Bëhet fjalë për këngëtaren e njohur nga Vitia, Lindita Halimi, e cila duket se tashmë është mësuar me jetën…

Atentat shqiptarit në Gjermani. I zënë pritë teksa udhëtonte me makinë

Atentat shqiptarit në Gjermani. Shkëlzen B., 35 vjeç, një shqiptar nga Kosova ka rënë pre e një atentati në Hannover të Gjermanisë. Shkëlzeni po udhëtonte me një makinë tip Golf të bardhë, kur persona të paidentifikuar i dolën përballë dhe…

SHBA, prokuri i posaçëm vendos se FBI nuk duhet të hetojë më lidhjet Trump-Rusi

FBI nuk ka prova të mjaftueshme për të hetuar fushatën presidenciale të Donald Trump në vitin 2016, përfundoi këshilltari special John Durham në një raport të publikuar të hënën. Raporti shënon fundin e një hetimi katër-vjeçar që filloi në maj…

Erdogan: Populli turk e konfirmoi besimin në ne dhe në aleancën tonë

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se me zgjedhjet e së dielës, me pjesëmarrjen e lartë të votuesve, Turqia tregoi se është një nga vendet e botës me kulturat më të avancuara demokratike. Lidhur me rezultatin e zgjedhjeve të…