Front Page FP

Front Page

admin

Moti sot, vjeshta e pranverës

Gjatë ditës së sotme do të mbaj mot me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje shiu. Do të fryjë dhe erë mesatare nga drejtimi juglindor, posaçërisht përgjatë Vardarit dhe në rajonin e Pellagonisë. Temperatura minimale do të jetë në interval…

Blinken dhe Kovaçevski biseduan gjatë për korrupsionin

Ne jemi të përkushtuar t’i shfrytëzojmë të gjitha mjetet tona, përfshirë edhe sanksionet, për luftë kundër korrupsionit, kudo që ta zbulojmë, kështu ka deklaruar zëvendës-ndihmës sekretari shtetëror i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, duke folur për gjendjen me korrupsionin…

Zbulohet porosia që ia dërgoi Adem Jashari Rugovës pas sulmit të parë në Prekaz

Ish-ambasadori i Kosovës në SHBA, Avni Spahiu, ka folur për dekadën e fundit para çlirimit të Kosovës, kryesisht për ditët kur ishte njëri nga bashkëpunuesit e presidentit Ibrahim Rugova. Gjithashtu, ai në këtë rrëfim ekskluziv tregoi për momentet kur gjatë…

Afro 230 vëzhguesë të huaj për votimet në Shqipëri

Në Shqipëri, që prej mesnatës së mbrëmshme ka nisur heshtja zgjedhore, ndërsa nesër qytetarët do të mund të votojnë për të zgjedhur drejtuesit e 61 Bashkive të vendit. Në garë janë 144 kandidatë, ndërkohë që 23.700 të tjerë konkurrojnë për…

Organizata Botërore e Turizmit: Shqipëria e treta në botë për rritjen e numrit të turistëve

Shqipëria ka pasur një rritje me 54% të numrit të turistëve në tre muajt e parë të këtij viti krahasuar me vitin 2019, duke u bërë kështu vendi i tretë në botë. Bazuar në të dhënat që janë publikuar nga…

Jehona e zgjedhjeve në Turqi e pranishme edhe në Gostivar. Përkrahje për Recep Tayyip Erdogan

Qendrat e votimit në të gjithë Turqinë do të hapen të dielën në orën 08:00 me orën lokale, ku do të fillojë votimi për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare. Fryma zgjedhore po përjetohet me shumë besnikëri edhe në mes të ithtarëve…