Front Page FP

Front Page

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari!

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit opozitar, Kemal Kilicdaroglu. Qendrat e votimit janë hapur në…

Valon Mustafa, kosovari i parë dhe sudenti më i ri në programin GEMBA të CEIBS Shanghai – Kinë

Pranimi i Valon Mustafës në programin GEMBA në Fakultetin CEIBS (China Europe International Business School) në Shanghai është një fitore e madhe jo vetëm për Valonin, por edhe për Kosovën. Si student i parë nga Kosova dhe studenti më i…

Pranvera dhe beteja me polenin

Pranvera është një nga stinët më të bukura të vitit, por për shumë njerëz është edhe koha kur alergjitë fillojnë të shpërthejnë. Nëse jeni një nga miliona njerëz që vuani nga alergjitë e pranverës, e dini se sa zhgënjyese dhe…

Dua Lipa shkëlqen në Festivalin e Kanës

Dua Lipa dhe i dashuri i saj i ri Romain Gavras u shfaqën shumë të dashuruar teksa bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në Festivalin e 76-të të Filmit në Kanë, të premten në mbrëmje. Këngëtarja 27-vjeçare me…

45 kafshime nga qentë endacakë për 5 muaj në Tetovë dhe 23 kafshime në Gostivar

Vazhdojnë denoncimet për kafshimet nga qentë endacak. Dy raste janë denoncuar vetëm gjatë ditës së mërkurë, kur një 36 vjeçar nga Tetova është kafshuar nga një qen endacak. Poashtu të mërkurën mbrëma një 57 vjeçare me iniciale G.K nga fshati…

Ndërkombëtarët me porosi të qartë ndaj kreut të VMRO-DPMNE: Përkrahni ndryshimet kushtetuese

Janë shtuar zërat diplomatike ndaj opozitës maqedonase që të përkrahen ndryshimet kushtetuese. Dita ditës, zyrtar të shteteve të BE-së dhe SHBA-ve janë duke përdorur fjalorin direkt diplomatik ndaj kreut të opozitës maqedone, Hrisijan Mickovski, përcjell Agjencia e lajmeve Flaka Së…

Moti sot, nuk do të kemi të reshura të shiut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo…

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë, tualete të lëvizshme me qira. Zgjidhje për kantieret e ndërtimit

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë kompania “Urban Logistics” ka vendosur në shërbim të kilentëve tualete të lëvizshme që do të jepen me qira. “Urban Logistics”, ofron një sërë shërbimetsh, edhe atë dhënien me qira, mirëmbajtjen dhe…

Dorëheqja e Alibeajt, Salianji bëhet kryetar i Grupit Parlamentar të PD

Pas humbjes së thellë në zgjedhjet e 14 majit, kryetari i komanduar i PD dhe njëkohësisht kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj, ka dhënë dorëheqjen nga detyrat drejtuese që mbante në parti. Lajmin ai e bëri të ditur përmes një…

“Kam humbur disa kile…”/ Luiz Ejlli tregon si është jeta e tij tani pas “Big Brother VIP 2”

Ky edicion i “BBV2” do të mbahet mend nga të gjithë shqiptarët. Me të vërtetë ishte edicioni i dytë por protagonistët e këtij viti i kanë mbajtur të gozhduar para ekranit çdo të martë dhe të premte të gjithë shqiptarët….