Front Page FP

Front Page

Maqedonia

Turqit zgjedhin mes Erdoganit dhe Kiliçdaroglut. Në “garë”, edhe Gostivari!

Në Turqi sot mbahet rundi i balotazhit në zgjedhjet presidenciale. Mbi 60 milionë qytetarë me të drejtë vote do të zgjedhim midis presidentit aktual, Recep Tayyip Erdogan, dhe kandidatit të koalicionit opozitar, Kemal Kilicdaroglu. Qendrat e votimit janë hapur në…

Pranvera dhe beteja me polenin

Pranvera është një nga stinët më të bukura të vitit, por për shumë njerëz është edhe koha kur alergjitë fillojnë të shpërthejnë. Nëse jeni një nga miliona njerëz që vuani nga alergjitë e pranverës, e dini se sa zhgënjyese dhe…

45 kafshime nga qentë endacakë për 5 muaj në Tetovë dhe 23 kafshime në Gostivar

Vazhdojnë denoncimet për kafshimet nga qentë endacak. Dy raste janë denoncuar vetëm gjatë ditës së mërkurë, kur një 36 vjeçar nga Tetova është kafshuar nga një qen endacak. Poashtu të mërkurën mbrëma një 57 vjeçare me iniciale G.K nga fshati…

Moti sot, nuk do të kemi të reshura të shiut

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla, do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 12, ndërsa ajo…

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë, tualete të lëvizshme me qira. Zgjidhje për kantieret e ndërtimit

Për herë të parë në Pollog dhe më gjërë kompania “Urban Logistics” ka vendosur në shërbim të kilentëve tualete të lëvizshme që do të jepen me qira. “Urban Logistics”, ofron një sërë shërbimetsh, edhe atë dhënien me qira, mirëmbajtjen dhe…

Sjellje shkatërruese! Studentët serbë dhe kroatë demoluan hotelin në Ohër, pamje nga kaosi

Sjellje shkatërruese kanë treguar disa studentë serbë dhe kroatë, të cilët kanë qëndruar në Ohër për ekskursion. Gjatë qëndrimit të tyre, siç raporton media kroate “24сата.хр“, ata kanë demoluar hotelin në Ohër ku kanë qenë duke qëndruar. Menaxheri i hotelit…

Arrestohet për marihuanë një person nga Tetova

Policët e SPB Tetovë mbrëmjen e djeshme (15 maj) rreth orës 23:40 në rrugën “176” në Tetovë kanë privuar nga liria 36-vjeçarin nga Tetova G.S. Të njëjtit i është gjetur dhe konfiskuar marihuanë. Ai është ndaluar në Stacionin Policor Tetovë…

Një 64-vjeçar vret fqinjin e tij dhe më pas vetëvritet

Një vrasje dhe vetëvrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në qytetin e Demir Kapis. I tronditur dukshëm kryetari i Demir Kapisë, Llazar Petrov, ka konfirmuar për MIA-n se ka ndodhur një ngjarje e rëndë, por nuk ka mundur të japë…

A ka maqedonas që luftojnë për Rusinë?, tregon Bujar Osmani

I pyetur për përfshirjen e qytetarëve të Maqedonisë në luftën mes Rusisë dhe Ukrainës, Bujar Osmani në Klan Debat tregoi se nuk ka informata të sakta për më shumë persona, por se ka pasur një person të plagosur atje. “Kemi…

BDI: Amerika me porosi të fuqishme ndaj VMRO-DPMNE-së, votoni ndryshimet kushtetuese

Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson se reagimi i Departamentit Amerikan të Shtetit dhe thirrja e përfaqësuesit special të SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar ndaj OBRM-PDUKM-së dhe Levicës për të përkrahur rrugën europiane të vendit dhe për të votuar ndryshimet…